На главную

О. Сирінська: Участь лідерів кримськотатарського руху у заходах 13-ї сесії ОІС є вигідною Україні

19 апреля 2016, 08:44
О. Сирінська: Участь лідерів кримськотатарського руху у заходах 13-ї сесії ОІС є вигідною Україні

Участь лідерів кримськотатарського руху Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова та делегата Курултаю кримськотатарського народу Рустема Умерова у заходах 13-ї сесії Організації Ісламського Співробітництва (до 2011 року – Конференції), що проходила у Стамбулі 14-15-го квітня, є вигідною Україні з точки зору інформаційної безпеки, оскільки ОІС є додатковим майданчиком для представлення позиції України на міжнародній арені. До складу ОІС входять 57 членів, лідери яких зібралися у Туреччині для обговорення ситуації у зонах конфлікту та порушення прав мусульман у різних країнах світу.

Російська Федерація неодноразово намагалися схилити керівництво країн-членів ОІС до прямого або опосередкованого визнання анексії Криму та підтримки позиції Росії у конфлікті на сході України. У деяких випадках їй навіть вдавалося досягти певного успіху, зокрема, можна згадати про різку зміну позиції Киргизстану у 2014-му році щодо окупації Криму.

Водночас активне інформування представників мусульманських народів, що проживають на території нашої держави про реальний стан справ на окупованих територіях та порушення прав мусульман у Криму та на сході України, хоча і повільно, але змінило ставлення до ситуації у мусульманських країнах, в тому числі членах ОІС.

Так, за словами Мустафи-ага Джемілєва, під час цього саміту Генеральний Секретар організації ОІС Ійяс Мадані серед регіонів, на території яких питанням дотримання прав мусульман повинна приділятися особлива увага з боку ОІС, він назвав і Крим. Це було зроблено не зважаючи на те, що країна-порушниця прав мусульман у Криму – Російська Федерація – сама є країною-членом організації і у присутності її представників.

Також активна позиція турецької діаспори в Україні та кримськотатарського Меджлісу прямо посприяли зміні ставлення Туреччини до конфлікту в Україні.Як відомо, Туреччина свого часу стала тією країною НАТО, яка виступила проти запровадження санкцій проти Росії. Наразі, Туреччина в особі президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана та прем’єр-міністра Ахмета Давутоглу закликають до солідарності з Україною та кримськими татарами, що проживають у Криму. Також не слід забувати про те, що Туреччина не словом, а ділом допомагає одноплемінцям, що потрапили у складну ситуацію через російську агресію. Так днями до Туреччини із Слов’янська, а точніше із Семенівки та Червоного Молочара, прибула чергова група турків-месхетинців, які стали прямими жертвами Росії. Ці люди, які були очевидцями порушень прав людини з боку команди Гіркіна, можуть стати одним із рупорів української позиції у Туреччині.

Більше того, Україна могла б мати значно сильнішу позицію і не лише в мусульманському світі, якби українська влада більше приділяла уваги задоволенню мовно-культурних потреб діаспор, національних меншин та корінних народів, що проживають на її території.

Олена Сирінська,

Теразе

Поделиться:
Комментарии (0)

Комментариев пока нет, Вы можете написать первым!

Ваше имя:

Комментарий:

Навигация по тегам#Крым#Курт Волкер
Опрос
Чувствуете ли Вы, что Ваши права нарушаються?
Результаты