На главную

Шановний Петре Олексійовичу...

09 июля 2015, 13:13
Шановний Петре Олексійовичу...

        Відкритий лист рідних та близьких військовослужбовців 28 ОМБ ЗС України до Президента

Шановний Петре Олексійовичу!

    Звертаються до Вас рідні військовослужбовців 28-ої Окремої механізованої бригади з проханням взяти під особистий контроль ситуацію, яка склалася в бригаді. Станом на 20 червня 2015 року бійці бригади знаходяться на першій лінії оборони вже дев’ять  місяців! Підрозділи мотопіхоти (сектор «Б» Марїнський район Донецької області) зазнають щоденних артилерійких обстрілів, мають постійні прямі зіткнення з бойовиками. На другу лінію оборони, згідно з Мінськими угодами, відведені відповідні підрозділи. За цей час мобілізованим третьої хвилі мобілізації було надано лише одну короткострокову відпустку терміном 10 днів, в подальшому всі відпустки були скасовані. Разом з тим вищестоящому керівництву надається інформація про регулярне виконання графіку відпусток, що не відповідає дійсності.

 Рідні військовослужбовців стурбовані ситуацією, яка склалася у бригаді. Ми обуренні ставленням до бійців і їхніх потреб. Піклуючись про фізичний і психічний стан наших рідних, постійно інформуємо, звертаємо увагу всіх відповідальних осіб на важливість регулярних відпусток та необхідність періодичного виведення (ротації) бійців із зони бойових дій для їх відпочинку та реабілітації.  Всі наші доводи обґрунтовані, підтверджені світовим досвідом та підкріплені практикою. Наша мета: зберегти фізичне та психічне здоров’я бійців для подальшого повноцінного виконання ними бойових задач. Тисячі патріотично налаштованих людей – це великий потенціал для успішних реформ і перебудови країни. Неприпустимо безвідповідальне ставлення до використання людського ресурсу, бо наслідком довготривалого перебування у зоні постійного стресу є розчарування, апатія, пригніченість, агресивність, втрата здоров’я.

 Як відзначають військовослужбовці, одним із головних факторів стресу є невизначеність у питанні, як довго вони перебуватимуть у зоні бойових дій і  чи будуть демобілізовані вчасно.

 Постійне відтермінування відведення бригади на ротацію (грудень, березень, червень) та відсутність регулярних короткострокових відпусток спричинили втрату довіри бійців до керівництва бригади.

 Наголошуємо на необхідності обов’язкового централізованого перевезення демобілізованих бійців. Виїзд окремими групами чи поодинці наражає їх на небезпеку.

 Рідні бійців неодноразово зверталися до всіх можливих інстанцій: до Міністерства Оборони України, до  Генерального Штабу, до Штабу Сухопутних військ, до оперативного командування «Південь», на Гарячу Урядову лінію. Цинічні відповіді на звернення рідних та військовослужбовців, ігнорування потреб бійців, небажання ефективно реагувати і відсутність зворотного зв’язку призвели до втрати довіри до всіх ланок керівництва Збройних Сил України. Військовослужбовцям важливе розуміння того, що про них дбають і цінують їхні зусилля в захисті Батьківщини. За збереження фізичного та психічного здоров’я захисників несе відповідальність не тільки їхнє безпосереднє командування, але й вище командування Збройними Силами України.

 Наш обов’язок, як свідомих громадян і патріотів, звернути Вашу увагу на ці проблеми, бо від цього залежить боєздатність армії. Наголошуємо на необхідності якнайшвидшого реформування збройних сил. Професійна армія, добре підготовлена та вмотивована – запорука збереження державності і нашої перемоги.

 Просимо Вас як Головнокомандувача:

 1.  Забезпечити вчасну демобілізацію відповідно до чинного законодавства.

 2. Надавати регулярні короткострокові відпустки.

 3. Вивести на ротацію бійців, які довготривалий час (більше 4 місяців) перебувають у зоні бойових дій.

 4. Забезпечити централізований виїзд бійців із зони АТО.

 5.  Регулярно надавати бійцям інформацію щодо їхнього правового статусу.

 6.  Вчасно оформити документи, видати посвідчення учасника бойових дій.

 7.  Провести медичне обстеження та надати необхідну медичну, психологічну допомогу військовослужбовцям.

 Просимо Вас знайти можливість призначити нам особисту зустріч для більш детального обговорення та висвітлення озвученої ситуації.

 Слава Україні!

 З повагою рідні та близькі військовослужбовців 28 ОМБ

Поделиться:
Комментарии (0)

Комментариев пока нет, Вы можете написать первым!

Ваше имя:

Комментарий:

Навигация по тегам#Крым#Курт Волкер
Опрос
Чувствуете ли Вы, что Ваши права нарушаються?
Результаты