На главную

Кияни познайомились із сходознавчою спадщиною Б. Г. Курца

17 декабря 2015, 23:58

15 грудня 2015 року у Києві в КНУ ім. Т.Г. Шевченка відбулась презентація нового видання Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського “Східна Європа та Азія: історія торгових відносин в XVI – першій чверті ХХ ст.” У збірці наукових праць представлено сходознавчу спадщину видатного українського історика Б. Г. Курца, які стосуються історії російсько-китайської торгівлі, новітньої соціально-економічної історії країн Сходу, ринків України та країн Близького Сходу як проблеми розвитку господарства УРСР, стану науково-дослідної роботи у Середній Азії, Казахстані та Азербайджані, історії України та історіографії українського сходознавства.

Збірку репресованого радянською владою вченого представив викладачам і студентам КНУ ім. Т.Г. Шевченка директор Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України пан Олександр Богомолов. Під час презентації він, зокрема, зазначив, що існує певний міф те, що українська державність почала своє існування лише з розпадом Радянського Союзу. Водночас, на його думку, ця збірка доводить існування самостійного наукового мислення серед українських вчених початку ХХ століття. «Насправді, це лише міф. Ця збірка ще раз доводить, що українські вчені вже тоді мислили не у категоріях провінції Росії чи Радянського Союзу, а України як самостійної сутності у відносинах з іншими державами, зокрема, з країнами Сходу. Звичайно у ній також можна знайти родові відзнаки часу, такі поняття як марксизм, ленінізм, але мислення, яке продемонстрував було цілком самостійним».

Аташе з питань культури посольства Китайської Народної Республіки пані Чжан Лінь Бо зазначила, що подібні проекти є надзвичайно цікавими і важливими. «Ми намагаємося брати участь у подібних заходах. Звісно все залежить від конкретних проектів. У нас хороші і дружні відносини з Інститутом сходознавства. Ми підтримуємо китаїстів, тих, хто займається дослідженнями Китаю, китайської культури та історії і ми дуже раді, що все більше і більше українців мають змогу більше дізнатись про нашу країну. Є багато чудових ідей для проектів із розвитку китаїстики в Україні. Ми будемо рухатися далі».

Головний редактор видання завідувач відділу Далекого Сходу Інституту сходознавства пан Віктор Кіктенко зазначив, що робота над виданням тривала більше 10 років. «Ще Леся Василівна Матвєєва прийняла рішення про те, що Інститут буде вести проект видання рідкісних сходознавчих праць Б.Г. Курца. Протягом 10 років йшла колосальна технічна праця із підготовки книги. У цій роботі брали участь працівники видавничого відділу Інституту – редактори і коректори. Я, як головний редактор, координував цей процес, оскільки багато речей потрібно було вивірити, знайти додаткові відомості про автора. Минулого року цю роботу було завершено, був готовий макет і постало питання з пошуком фінансування для видання. Присутній тут голова правління "Культурно-дослідницького центру України та Китаю "Ланьхва" Юрій Котик допоміг знайти кошти і так з’явилася ця книга».

Під час обговорення видання у представників КНУ ім. Т.Г. Шевченка виникла ідея створити фонд наукових праць видатного українського вченого Б.Г. Курца.

Олена Сирінська, "Теразе"

Поделиться:
Комментарии (0)

Комментариев пока нет, Вы можете написать первым!

Ваше имя:

Комментарий:

Навигация по тегам#Крым#Курт Волкер
Опрос
Чувствуете ли Вы, что Ваши права нарушаються?
Результаты