На главную

Максим Стріха про наукове співробітництво з Росією: Я вважаю неприпустимою зараз будь-яку співпрацю на інституційному рівні

26 февраля 2016, 02:39
Максим Стріха про наукове співробітництво з Росією: Я вважаю неприпустимою зараз будь-яку співпрацю на інституційному рівні

Агресія Росії проти України стала причиною заборони співпраці між двома країнами у низці галузей. Про те, як саме неоголошена війна та окупація Криму вплинули на наукову та освітню галузь говоримо із заступником заступник Міністра освіти і науки України паном Максимом Стріхою.

Пане Максиме, чи є пряма заборона на наукову співпрацю з Росією і якщо так, то яких галузей вона стосується?

Максим Стріха: Є постанова РНБО, яка категорично забороняє співробітництво в низці сфер, які мають оборонне значення. Ряд російських учених теж на підставі рішення РНБО оголошено  персонами нон грата в Україні. Серед них - президент РАН Фортов за статтю, де він виправдовує захоплення українського наукового майна в Криму.

Чи можуть українські вчені співробітничати з науковими установами Криму та ОРДЛО?

Максим Стріха: Установи "ДНР-ЛНР" і окупованого Криму де-юре для нас не існують. Отже, тут не може бути жодного співробітництва, жодного визнання дипломів цих установ, жодних конференцій, жодних відряджень тощо. Намагаємося спонукати до того ж наших західних партнерів адже міжнародні конференції в Криму під патронатом російських  установ є опосередкованим визнанням анексії. І нам ідуть назустріч.

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха під час відвідин Донецької державної машинобудівної академії. Краматорськ

Чи є існує пряма юиридична заборона на співпрацю з російськими науковими установами на інституційному рівні і якщо так, то чи можна дізнатися назву та реквізити документу, який її встановлює?

Максим Стріха:  Щодо співпраці з іншими науковими установами Росії - юридичної жорсткої заборони немає. Але я вважаю неприпустимою зараз будь-яку співпрацю на інституційному рівні. І ми на це орієнтуємо наші вищі навчальні заклади.

На жаль, позиція Національної академії наук України та її президента Бориса  Патона тут інша - вони влітку 2015 року офіційно рекрутували наших дітей у "київську філію МФТІ", і тільки під великим нашим (МОН - ред.) тиском це зараз припинили.

Чи можлива співпраця на міжособистісному рівні між українськими та російськими вченими?

Максим Стріха:  Співпраця на міжособистісному рівні - це особиста справа кожного. Зрештою, є в Росії певна кількість порядних людей, які проти Путіна.

Аліє Султанова, 

спеціально для "Теразе"

Поделиться:
Комментарии (0)

Комментариев пока нет, Вы можете написать первым!

Ваше имя:

Комментарий:

Навигация по тегам#Крым#Курт Волкер
Опрос
Чувствуете ли Вы, что Ваши права нарушаються?
Результаты